Strona główna

W niewielkiej wiosce położonej w pięknej, nadwarciańskiej okolicy, niedaleko bocianiego gniazda jest stajnia, w której konie posiadły wiedzę jak pomagać dzieciom ze specjalnymi potrzebami. Zespół terapeutów służy radą i wieloletnim doświadczeniem, każdego obdarowując serdecznym uśmiechem.

Witamy w Fundacji Stworzenia Pana Smolenia!

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia
Fundacja Stworzenia Pana Smolenia powołana została w roku 2007 przez aktora kabaretowego Bohdana Smolenia. Głównym celem fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych.

Poziom prowadzonych zajęć oraz niewątpliwy urok i magia tego miejsca przyciągają do naszego ośrodka osoby z najbliższej okolicy, ale także i takie, które dojeżdżają do nas ok. 50 km.

Zajęcia odbywają się w terenie lub na czworoboku a w razie deszczu w dużym namiocie. Prowadzimy również zajęcia z parapowożenia.

Zarówno dzieci jak i dorośli biorą udział w mityngach olimpiad specjalnych, pokazach konnych (m.in. Cavaliada, Piknik Na Końskiej Polanie), a także uczestniczą w imprezach organizowanych wspólnie z naszymi Sponsorami.

W naszym Ośrodku stawiamy na maksymalną samodzielność jeźdźców. Uczymy opieki i odpowiedzialności za zwierzęta. Promujemy aktywny tryb życia prowadząc zajęcia z podstaw jazdy konnej dla dzieci i młodzieży.

Od roku 2009 posiadamy certyfikat PTHiP.

Posiadamy licencję amerykańskiego centrum hipoterapii SpiritHorse Therapeutic Center.

Modernizacja infrastruktury oraz kolejne inwestycje zależą od długofalowej współpracy ze Sponsorami. Serdecznie zapraszamy firmy, osoby prywatne, które chcą wesprzeć naszą Fundację.

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.” – Antoine de Saint-Exupéry